Dny otevřených ateliérů

Dny otevřených ateliérů i letos otevírají dveře expozic Domu Štěpánka Netolického na Masarykově náměstí a Galerie buddhistického umění ve vodárenské věži na Kopečku. Zažijte, jak vzniká umění!

Dům Štěpánka Netolického bude otevřen od 10.00 do 17.00 za poloviční vstupné. V galerii bude probíhat výstava Vitorazsko mezi romantickým zájmem a politickým tématem – 100 let od změny státních hranic, kterou připravil Státní oblastní archiv v Třeboni. Výstava přiblíží vývoj zájmu o Vitorazsko a průběh jeho připojení v roce 1920. V tento den nabídneme návštěvníkům také komentovanou prohlídku výstavy s kurátorem Michalem Morawetzem, která bude začínat ve 14.00.

Galerie buddhistického umění nabídne svým návštěvníkům volné vstupy s komentovanými prohlídkami v každou celou hodinu, a to od 10:00 do 16:00 hodin. Nenechte si ujít možnost speciální prohlídky expozice buddhisticko-lámaistického obrazového umění Mongolska, Tibetu a Číny. Vodárenská věž je zároveň velmi cennou technickou památkou podle návrhu významného českého architekta prof. Jana Kotěry a nabídne vám také daleké výhledy do podzimem zbarvené krajiny. Volně přístupný je i meditační park „Zahrada soucitu”.
 
Podrobné informace o Dnech otevřených ateliérů v Jihočeském kraji na www.dnyotevrenychatelieru.cz
 
 
 
Akce od: 10.10.2020
Akce do: 10.10.2020
Čas od: 10:00
Čas do: 17:00

Zpět na ŘÍJEN