Historické slavnosti Jakuba Krčína

Třeboň opět přivítá Jakuba Krčína, jednoho z nejslavnějších rybníkářů. Na 24 hodin bude propuštěn z pekla a to znamená pořádnou slávu, od pátečního večera až po sobotní noc.

PÁTEK 22. 7.

Masarykovo náměstí

  • 20.00 Kapela Second service band – koncert „pecek“
  • 21.45 Přivítání J. Krčína a jeho doprovodu, pozvánka na sobotní slavnosti (krátká ukázka šermu a tance, setkání Krčína s Vilémem z Rožmberka)
  • 22.00 Loučový průvod (Masarykovo nám. – Žižkovo nám. – Rožmberská ul. – Husova ul. – nádvoří kláštera)

SOBOTA 23. 7.

Masarykovo náměstí

  •   9.00 Jarmark (do 17.00)
  •   9.45 Průvod Jakuba Krčína a jeho doprovodu (nádvoří kláštera – Husova ul. – Rožmberská ul. – Žižkovo nám. – Krčínova ul. – nádvoří zámku – Masarykovo nám.)
  • 10.00 Zahájení slavností
  • 10.30 Kapela Diva Gilea – alternativní folk
  • 11.00 Campanello – Renesanční rej (historické tance)
  • 11.30 Šermířská skupina Corbeau – Šarvátky a duely
  • 12.00 Vlajková show Milites
  • 12.30 Kejklíř, klaun a kouzelník PET
  • 13.00 Šermířská skupina Vendetta – Turnaj pro královnu
  • 13.30 Campanello – Renesanční rej (historické tance)
  • 14.00 Kapela Diva Gilea – alternativní folk
  • 14.30 Šermířská skupina Duelanti od sv. Rocha – Kterak Rožmberk do erbu Medvěda získal
  • 15.00 Vlajková show Milites
  • 15.30 Kejklíř, klaun a kouzelník PET
  • 16.00 Kapela Elthin – hudba na motivy středověkých písní a básní
  • 20.00 Kapela Lakomá Barka – koncert dámské folkové kapely
  • 21.45 Loučový průvod (Masarykovo nám. – Žižkovo nám. – Svinenská brána – Novohradská brána – hráz rybníka Svět)

Dvorek čp 105, Masarykovo náměstí

11.30, 13.30, 15.30 Loutnová hudba v proměnách staletí – hraje a slovem provází loutnista Jindřich Macek / www.loutna.cz

Městský park (Komenského sady)

  • 11.00–17.00 dětská scéna, soutěže, dobové ležení, Penthea – dravci v letu, sokolnické ukázky, vědma, miniškolička práskání bičem spolku Keltoviny.
  • 11.00 Šermířská skupina Vendetta – Do poslední kapky
  • 11.30 Penthea – dravci v letu, sokolnické ukázky  
  • 12.00 Šermířská skupina Duelanti od sv. Rocha – Kterak Rožmberk do erbu Medvěda získal
  • 12.30 Perníková chaloupka – pohádka Divadlo Kubko (50 minut)
  • 13.30 Šermířská skupina Corbeau – Šarvátky a duely
  • 14.00 Penthea – dravci v letu, sokolnické ukázky  
  • 14.30 Africká pohádka – pohádka Divadlo Kubko (50 minut)
  • 15.30 Campanello – Tance z podzámčí
  • 16.00 Šermířská skupina Corbeau – Svědomí
  • 16.30 Vlajková show Milites
  • 17.00 Kejklíř, klaun a kouzelník PET
  • 17.30 Šermířská skupina Vendetta – Do poslední kapky

Hráz rybníka Svět

22.15 Rozloučení s Jakubem Krčínem, ohňostroj z ostrova

Na všechny akce vstup zdarma. Změna programu vyhrazena.  

 

Akce od: 22.7.2022
Akce do: 23.7.2022

Zpět na Červenec