Koncert Nerez & Lucia

Zakládající členové legendárních Nerez Vít Sázavský a Zdeněk Vřešťál se v roce 2019 spojili se zpěvačkou Luciou Šoralovou a natočili desku, která obsahuje 12 převážně autorských písní od Zdeňka Vřešťála a Lucie Šoralové, a se zajímavými hostujícími autory (Ondřej Soukup nebo Silvia Kaščáková).

V lednu 2021 nahrála skupina již druhé album, které se jmenuje CELA a vyšlo na CD i jako vinyl 25. května 2021. Album obsahuje 13 písní, jejichž autory jsou především Lucia Šoralová a Zdeněk Vřešťál.

 

 

 

Textově je doplňuje slovenská básnířka a textařka Silvia Kaščáková. Nahrávka je žánrově velice pestrá, od folkové balady po kvalitní pop. Aranžmá jednotlivých songů jsou dílem Víta Sázavského (vokální party) a Roberta Fischmanna. Instrumentální výkony jednotlivých hudebníků potvrzují vývoj skupiny NEREZ & LUCIA. V písních uslyšíte názvuky mnoha evropských kultur i hudebních stylů. Kromě hlavního tria Šoralová - Sázavský - Vřešťál se na albu jako sóloví zpěváci představují i Robert Fischmann a Grégorian Brun. Čeština, slovenština, francouzština i španělština jsou jazyky, ve kterých zpívá nový Nerez. Jedinečné čtyřhlasé sbory, virtuozně interpretované instrumentální pasáže Davida Lomiče na akordeon a saxofony, Roberta Fischmanna na flétny, klavír a bicí nebo Grega Bruna na kontrabas a kytaru. Album se velikým obloukem vrací do dob vzniku LP Masopust původních Nerez. Dva autoři a jeden hlavní aranžér - to jsou stavební kameny, na nichž stojí nový projekt skupiny NEREZ & LUCIA.

 

Skupina NEREZ & LUCIA vystupuje ve složení

Lucia Šoralová – zpěv

Vít Sázavský – zpěv, viola, kytara

Zdeněk Vřešťál – zpěv, kytara, foukací harmonika, trombon

Grégoire Brun – kontrabas, kytara, zpěv

Robert Fischmann – flétny, píšťaly, klavír, perkuse, zpěv

David Lomič – akordeon, tenorsaxofon, altsaxofon, barytonsaxofon

Akce od: 15.9.2021
Akce do: 15.9.2021
Čas od: 19:30
Čas do: 21:00

Zpět na Září