Muzejní noc v Třeboni

Čtvrtá muzejní noc v Třeboni nás čeká v pátek 27. května. Od 18 do 22 hodin se otevřou návštěvníkům dveře některých třeboňských expozic, kde na ně čeká speciální program. 

Volnou prohlídku stálé expozice o rybníkářství, životě a díle Štěpánka Netolického a také aktuální výstavy SILVA artis nabídne Dům Štěpánka Netolického. V 18 a 20 hodin bude začínat komentovaná prohlídka výstavy SILVA artis s tvořením pro celou rodinu.

Muzeu a galerii Třeboň si kromě stálé expozice Třeboň v osmi stoletích budou návštěvníci moci prohlédnout výstavy Rybníkářství na Třeboňsku v 16. století a Třeboňské seníky přežijí rok 2022! Od 20.00 bude na programu vyprávění o Jakubu Krčínovi - tolikrát velebeném, tolikrát zatracovaném.

Galerie buddhistického umění ve vodárenské věži připravuje od 19.00 přednášku kurátorky sbírek Heleny Heroldové, ve 20.00 začne koncert na tibetské mísy a od 20.00 si návštěvníci budou moci zahrát ve věži dobrodružnou hru Pevnost Boj&Art s úkoly pro celou rodinu.

Domě přírody Třeboňska bude volná prohlídka stálé expozice Krajina a lidé doplněna informacemi a fotografiemi ze života orla mořského a upoutávkou na připravovanou výstavu o reintrodukci tohoto krásného dravce do zdejší přírody.

Zámecká lékárna uspořádá v rámci Muzejní noci od 18.00 koncert kapely Diva Gilea. Vstupné 100 Kč bude sloužit zároveň jako voucher na útratu v místní kavárně a shopu. Do 22 hodin bude také výjimečně přístupná výstava Leonardo, na kterou si časové vstupenky zakoupí návštěvníci v předprodeji online.
 
Akce od: 27.5.2022
Akce do: 27.5.2022
Čas od: 18:00

Zpět na Květen