Noc vědců na Opatovickém mlýně

K celostátní akci Noc vědců se letos poprvé připojuje Mikrobiologický ústav AV ČR – Centrum ALGATECH v Třeboni. Tato celorepubliková vědecko-popularizační akce má tentokrát téma „ČAS“.

Naše centrum otevře své brány a laboratoře široké veřejnosti v pátek 24. září 2021 od 19.00 hod.

Připravili jsme si pro vás pestrý program, který se bude odehrávat na prostranství před hlavní budovou Opatovického mlýna. Představíme vám hlavní směry našeho výzkumu, naše dosavadní úspěchy, uvidíte různé druhy mikroskopických řas v kultivačních válcích či se budete moci na vlastní oči přesvědčit, jak probíhá buněčné dělení v mikrořasách. Děti si vyzkouší, jak se pracuje s Petriho miskami, které si odnesou s sebou domů.

Dále je připravena výstava Jak šel čas o historii Mikrobiologického ústavu AV ČR v Třeboni, která mapuje vývoj ústavu od jeho počátků v roce 1960 až do současné doby. Od 19.00 do 22.00 hodin budou probíhat i komentované prohlídky centra. Tyto prohlídky bude nutné si zarezervovat na našich FB stránkách.

Pro děti budeme promítat animovaný film o tom, co to je fotosyntéza a pro ty, co vydrží, po desáté hodině promítneme film Sluneční laboratoř z roku 1959.

Akce od: 24.9.2021
Akce do: 24.9.2021
Čas od: 19:00
Čas do: 22:00

Zpět na Září