Noc vědců na Opatovickém mlýně

Rok se s rokem sešel a my Vás zveme na další Noc vědců, kterou bude pořádat Mikrobiologický ústav AV ČR – Centrum ALGATECH v Třeboni. Naše centrum otevře své brány a laboratoře široké veřejnosti v pátek 30. září v 18:00.

Tato celorepubliková vědecko-popularizační akce, do které jsme se opět zapojili, má tentokrát téma „VŠEMI SMYSLY“. Připravujeme pro Vás pestrý program, který se bude odehrávat na prostranství před hlavní budovou Opatovického mlýna i uvnitř něj. Představíme Vám hlavní směry našeho výzkumu, naše dosavadní úspěchy, uvidíte různé druhy mikroskopických a tentokrát i makroskopických řas v kultivačních nádobách či si budete moci vyzkoušet práci s některými laboratorními pomůckami. Protože se téma týká všech lidských smyslů, budete moci řasy nejenom vidět, ale budete mít možnost si je i osahat a ochutnat je.

Od šesti do devíti hodin budou probíhat komentované prohlídky centra. Tyto prohlídky bude nutné si zarezervovat prostřednictvím našich webových nebo FB stránek na adrese www.alga.cz, kde pro Vás bude k dispozici rezervační formulář. Bližší program Noci vědců 2022 v Centru ALGATECH najdete na stránkách https://nocvedcu.cz/

Přijďte k nám zažít neopakovatelnou atmosféru naší vědecké show. V případě dalších dotazů se prosím obraťte na Markétu Stefanovou na telefonu 778 719 610. Vstup na tuto akci je zdarma.

Akce od: 30.9.2022
Akce do: 30.9.2022
Čas od: 18:00
Čas do: 21:00

Zpět na Září