Přednáška Marka Jelínka - Dobroběžník v Africe ZRUŠENO

Zveme vás na přednášku Dobroběžník v Africe, která se uskuteční ve čtvrtek 8. října 2020 od 18.00 v Domě Štěpánka Netolického.

Marek Jelínek, dokumentarista a fotograf, procestoval v pořadí třetí kontinent, Afriku. Jeho cesta vedla z Kapského města do Ugandy. Zdokumentoval celkem šest zemí a jak sám říká „Afrika vypadá a žije úplně jinak než jak je nám často prezentováno.“ Přes čtvrt roku vedl rozhovory s Jihoafričany, Mosambičany a Malawijci a na vlastní kůži zažil, jaké to je být nevítaným hostem v zemi, které sám pomáhá. „Afrika pro mě bylo jedno velké překvapení. Díky koloběžce která je na cestách mým dopravním prostředkem jsem se dostal doslova až do rodin místních a ptal jsem se a ptal. Co si myslíš o nás lidech z Evropy? Jaké sny mají lidé tohoto kontinentu a jak žijí? Opravdu tu máte hladové děti?“

„Dozvěděl jsem se hodně zajímavých věcí a udělal si obrázek o tom, jak to s tou Afrikou vlastně je, s pomáháním, hodnotami, politikou a jedno vám řeknu, Afrika vypadá a žije úplně jinak“ říká dokumentarista.

www.dobrobeznik.cz

Pokud chcete rezervovat místo, zavolejte nám na tel: 380 130 004, 607 222 045 nebo napište na email pavla.reznickova@mesto-trebon.cz.

 

 

Akce od: 8.10.2020
Akce do: 8.10.2020
Čas od: 18:00

Zpět na ŘÍJEN