Selské baroko - O pohár města Veselí nad Lužnicí

Selské baroko 2020 se letos pojede 22. srpna

Oznamujeme všem příznivcům, účastníkům soutěže i návštěvníkům výstavy historických vozidel s názvem Selské baroko – O pohár města Veselí nad Lužnicí, že soutěž se uskuteční v plánovaném termínu 22. srpna s tradičním startem z náměstí před radnicí ve Veselí nad Lužnicí. 

Trasa soutěže povede přes vesnické památkové rezervace a skončí v obci Bošilec, kde bude slavnostní vyhlášení podpořené zábavou ve spolupráci s obcí. Příjem posádek je od 8 hodin na náměstí T. G. Masaryka a soutěž je otevřena všem zájemcům, vlastnící vozidlo starší 30 let. Symbolické startovné jsme letos stanovili na 200 Kč za soutěžní vozidlo bez ohledu na počet spolujezdců. Tradičně bude před startem vyhlášena soutěž ELEGANCE, kde hlasují návštěvníci i soutěžní posádky. Pro hlasující je připravena tombola o zajímavé ceny. Autoklub ČR poskytl na soutěž dezinfekční prostředky a bude zajištěna ochrana startujících i návštěvníků dle platných směrnic pro pořádání soutěží. Ochranné pomůcky budou i na soutěžních stanovištích.

Ostrý start soutěže je v 11 hodin, vyhlášení v Bošilci nejpozději do 16 hodin. Trasa soutěže je 62 km, pojedeme po trase Soběslav, Želeč, Hlavatce, Komárov, Klečaty, Zálší, Mazelov, Dynín, Bošilec. Každý z účastníků obdrží pamětní list a zvláštní diplom a samolepku s logem soutěže. Pro letošní ročník mimo soutěžních kategorií historických vozidel do roku 1945, 1970 a nejméně 30 lety stáří vozidla, kategorie dámská soutěž, cena předsedy klubu a zvláštní ocenění vyhlašujeme pro obyvatele výše zmíněných obcí i cenu v kategorii soutěž obcí.  Soutěž mohou jet účastníci se svým „normálním“ vozidlem, bez ohledu na jeho stáří.  Pochopitelně, že součástí je opět samostatná kategorie soutěž Policejních, hasičských a vojenských sborů určená pro ty, kteří přijedou s vozidly patřící do této kategorie.

Rozhodli jsme se, že letošní soutěž uděláme pro zábavu všech účastníků, zvolené soutěžní úkoly budou tomu také odpovídat. Online přihlášky jsou na webu klubu www.czveteranklub.cz. Podařilo se nám zajistit i prodejní stánek automodelů, plaket, vojenských modelů, a to přímo na náměstí před startem soutěže od 8 do 11:30 hodin. Účast v soutěži potvrdili i dva známí herci, nechte se překvapit, s jakými vozidly přijedou.

Na shledání s Vámi se těší za pořadatele Zdeněk Brádka, předseda klubu

Akce od: 22.8.2020
Akce do: 22.8.2020
Čas od: 8:00

Zpět na SRPEN