Srpen ve stopětce

5. 8. 20:00 Biograf 105 | Promlčeno - český film

V pátek 5. 8. od 20:00 se opět ve stopětce můžete těšit na letní kino. Tentokrát na film PROMLČENO, který je inspirován skutečným příběhem!

Karel Roden se v roli záhadného muže vrací po dvaceti letech na pár hodin do Prahy, aby zde nalezl jistou mladou ženu, odhalil dávný zločin a vypořádal se s minulostí. V pátrání mu pomáhá rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do svého živě vysílaného pořadu. Film otevírá téma promlčených zločinů.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=3QCC1c6qiic

Krimi / Thriller, Česko, 2022, 95 min

Film je vhodný pro diváky od 12 let

Vstupné 100 Kč

 


7. 8. 16:00 Divadlo 105 | Kolotoč pohádek (Divadlo Já to jsem) - divadlo pro děti od 3 let

Pojďme se ve stopětce vrátit k pouličnímu divadlu a starým kolotočům! Živá hudba je, tím pádem, samozřejmostí.

Dvě klasické (lidové) pohádky (O Jeníčkovi a Mařence, O velké řepě) a třetí na požádání (O kohoutkovi a slepičce): propojené a v celku tradičně zpracované divadlem „Já to jsem“ (námi) Vás přivedou do světa loutek (marionet) hrajících své příběhy na našem kolotoči.

Tvoří a hrají: Jaroslav / Vítězslav Marčík a Eva Marčíková ml.

Pohádka je vhodná pro děti od 3 let. Délka 45 min. Vstupné 100 Kč.

 


14. 8. 20:00 Koncert 105 | badfocus - koncert

Ve stopětce můžete opět zažít nezapomenutelný večer. Ponořte se do tónů a melodií koncertu badfocus v neděli 14. 8. od 20:00.

Za projektem badfocus stojí pražský producent, skladatel a multiinstrumentalista Prokop Korb. Jeho hudba představuje zvukově bohatý, intimní zážitek a snahu neustále rozšiřovat svůj hudební jazyk. Přestože jeho hudební kořeny tvoří zejména jazz, badfocus byl silně ovlivněn mnoha žánry, od klasické hudby přes elektroniku, hip-hop až po indie-pop, které ve své tvorbě kombinuje.

 Ukázka: https://www.youtube.com/watch?v=Ht4-PGiGroQ

 Vstupné 150 Kč.


19. 8. 20:00 Biograf 105 | Okupace – film

Jedna noc, jeden bar. Ospalý večírek herců po představení naruší návštěva nezvaného hosta. Namol opilý ruský důstojník přišel prodat kanystr armádního benzínu, jenže obchod se zvrhne v závody v pití vodky a Rus, zaujatý nejen pohlednou Miladou, ale hlavně komickou zbabělostí všech přítomných mužů, se k odchodu nemá. Atmosféra houstne spolu s oblaky cigaretového dýmu, charaktery se lámou, Rus se skvěle baví. Tak skvěle, že nakonec vytáhne zbraň… 

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=rPqT1jiV83U

Komedie / Drama, Česko,  97 min

Film je vhodný pro diváky od 15 let

Vstupné 100 Kč.

 


28. 8. 16:00 Divadlo 105 | Spisovatel (FysioART) - pohybové představení pro děti

Spisovatel

aneb Jak napsat první větu?

 

Rodinné divadelní představení rámované stolečky s psacími stroji těží z klaunství a principu kdo s koho. Dvě postavy, dva snaživí pisatelé, nerozlučná dvojice loví jedno slovo za druhým, buduje příběhy a staví překážky nejen literárním hrdinům, ale především samy sobě. Hledají inspiraci a navzájem se předhánějí s prvními větami uznávaných autorů, v třeboňské 105 se především zaměří na českou klasiku Babičku.  

Na představení navazuje tvůrčí literárně-pohybová dílna pro děti zaměřená na hru se slovy, během které si rodiče mohou vychutnat koncert Dagmar Plamperové.

 

Účinkují: Katarína Hudačková, Hana Strejčková

Koncert po představení: Dagmar Plamperová

Vstupné 100 Kč.

 

 

 
Akce od: 5.8.2022
Akce do: 28.8.2022

Zpět na Srpen