Třeboňská šlapka

Třeboňská šlapka ukončí cyklistickou sezónu na Třeboňsku

Již tradiční cyklovyjížďka Třeboňská šlapka s letošním podtitulem S knížaty ze Schwarzenbergu se kvůli koronavirové pandemii výjimečně uskuteční  na závěr cyklistické sezóny, v sobotu 3. října 2020.

Kvůli aktuálním epidemiologickým opatřením je uzpůsoben průběh letošní cyklovyjížďky.

Akce proběhne bez registrace účastníků od 9 do 12 hodin před Turistickým informačním centrem na Masarykově náměstí č. 1 v Třeboni. Zde obdrží zdarma všichni cyklisté mapku s popisem třech různě dlouhých tras (A – 32 km, B – 52 km, C – 69 km). Všechny trasy vedou Mláckým lesem, po Jubilejní cestě. Nejkratší trasa se vrací od Čertovy šlápoty kolem rybníka Rožmberk a Starou Hlínu, prostřední trasa je prodloužena o Nadějskou rybniční soustavu a nejdelší trasa vede až k Veselským pískovnám.   Úseky, kde nevede značená cyklotrasa nebo turistická značka, budou vyznačeny oranžovými šipkami se zkratkou TŠ. Akce nebude zakončena na pergole u sv. Víta, ale od 13 do 17 hodin mohou cyklisté získat účastnický list v infocentru na náměstí. Popis tras naleznete na www.itrebon.cz/trebonskaslapka, kde jsou ke stažení GPX jednotlivých tras.

Akce je podpořena z Grantového programu Nadace Jihočeské cyklostezky a pořádá ji odbor kultury a cestovního ruchu města Třeboně.

Kontakt: Alena Seberová – tel. 725 964 705, e-mail: alena.seberova@mesto-trebon.cz

 

Akce od: 3.10.2020
Akce do: 3.10.2020

Zpět na ŘÍJEN