Třeboňský divadelní festival

13. července 2020 od 17.00 hodin / „Pohádka Sněhurka“
Malé nádvoří zámku 

Uvádí: Studio dell‘arte

 Studio dell‘arte představuje klasické lidové pohádky vycházející z tradice rodinného divadla a z naší dávné potřeby a snahy o autentický divadelní zážitek. Protože co bylo hezčího, než když rodiče (nebo nějaký hodný strýček) po nedělním obědě místo zapnutí televize vytáhli loutkové divadlo, počkali až se sejdou sousedovic děti a začali dětem hrát nějakou tu pohádku. Pohádky Studia dell‘arte jsou založeny také na prvcích improvizace, především pak na přímé spolupráci s dětmi. Dětem (a nejenom jim) tedy nepřináší improvizované hraní jen známou pohádku, ale i možnost aktivně se do děje zapojit.

Hrají: Silva Malinková, Stanislava Kočvarová

 

 

22. července 2020 od 20.00 hodin / „Už zase miluju!“
Malé nádvoří zámku (v případě nepříznivého počasí divadlo J. K. Tyla) 

Uvádí: mdagentura

 

Múzy Michaela Dolinová a Sandra Pogodová, vám vysvětlí způsoby mužského myšlení i ženských taktik. Postava pianisty Václava Tobrmana tu není náhodou. Hraje, zpívá a obě dámy doprovází na klavír. Nechte se strhnout vtipným textem, dobrým vínem, které je pro shlédnutí komedie nutnou inspirací a písničkami, které určitě znáte. Šoubyznys, Ach ta láska nebeská, Hlaď mě a líbej, Styl, Miláčku, Hej kočky dneska máme svůj den, Ženy, ženy, ženy + nádherné písně Richarda Pogody a již zesnulého textaře a dramatika Pavla Dostála.

Hrají: Michaela Dolinová, Sandra Pogodová, Václav Tobrman

 

 

3. srpna 2020 od 20.30 hodin / „Poslední sbohem Jakuba Krčína“
Malé nádvoří zámku (v případě deště po odehrání 20 minut se vstupné nevrací) 

Uvádí: Divadlo Alta

Komedie o největším staviteli českých rybníků, Jakubovi Krčínovi, který po sobě zanechal úžasné stavby a pověst muže, který se pro úspěch spřáhnul i s ďáblem. Jakub Krčín ve svém životě dosáhl mnohé. Žije na svém vlastním panství v Obděnicích, peníze se mu jen sypou a k tomu má mladou a krásnou ženu. Ale jedna věc mu ke štěstí ještě chybí.

Režie: Gerhard Vocilka
Hrají: Petr Burzal, Víťa Macháček, Kateřina Fremlová, Jana Fikotová, Jiří Strejček, Víťa Macháček, Karolína Hronková, autor: Gery Vaher

 

 
 
 

25. srpna 2020 od 19.30 hodin / „Lady Oskar“
Divadlo J. K. Tyla 

Uvádí: Divadlo Kalich

 Kdo by neznal Oskara, kultovní filmovou komedii, jeden ze skvostů ve filmografii Louise de Funése! Film byl natočen dle velmi úspěšné francouzské divadelní hry, která posloužila jako předloha i pro současnou komedii Lady Oskar, tedy modernizovanou verzi, která tentokrát dává velkou hereckou příležitost v hlavní roli ženě – komičce. Po podnikateli Bertrandovi tedy nyní přichází Clara Barnier, stejně rázná podnikatelka, matka, šéfová i manželka, jíž nic na světě nezlomí… kromě její vlastní rodiny! Vděčné výzvy, kterou nabízí hlavní role, se chopí jedna z nejpopulárnějších komediálních hereček u nás Jana Paulová, pro níž se Lady Oskar stane režijním debutem.

Režie: Jana Paulová
Hrají: Jana Paulová, David Suchařípa, Ladislav Hampl, Jan Kříž, Denisa Pfauserová/Leontina Hromádková, Vendula Fialová, Barbora Vyskočilová/Marie Křížová

 

http://www.tdf.cz

Hlavní pořadatel

TRS z.s.
U Nádrže 257
379 01 Třeboň

Informace o festivalu

Veronika Tlačilová
Tel.: +420 724 093 255
E-mail: tlacilovaveronika@seznam.cz

Vstupenky v prodeji

v Informačním a kulturním středisku města Třeboně
Masarykovo náměstí 103/l
379 01 Třeboň
Po – Pá / 9 – 17 hodin
www.itrebon.cz / info@itrebon.cz
Tel: +420 384 721 169 / +420 724 064 504

 

 
Akce od: 13.7.2020
Akce do: 25.8.2020

Zpět na ČERVENEC