Třeboňský maraton

Rychlý maraton v přírodě s minimálním převýšením vedoucí lesem mezi rybníky a loukami CHKO Třeboňsko se startem a cílem na historickém náměstí Třeboně.

Vystartujete z třeboňského renesančního náměstí, kde začíná pouť unikátní maratonské trasy. Nejprve proběhnete historickou branou za historické hradby a po necelém kilometru odbočíte na asfaltovanou cyklostezku do Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Tam zůstanete až do 41. kilometru. Rovinaté cesty s hladkým povrchem a asfaltové cyklostezky vás budou provázet po většinu trasy, proběhnete jimi mezi rybníky a lesy, loukami, občas minete chalupu. Věděli jste, že tady žije i stálá populace losů?

Fakt, že probíháte rybníkářskou oblastí, jež je vážným kandidátem na zápis mezi místa, která chrání UNESCO, vám hraje do karet, do kopečka to tu zkrátka nepovede. Kde jinde v Evropě si užijete rovinatého terénu s minimálním převýšením v okouzlující přírodě? Možná právě nad touto otázkou budete cestou po příjemných rovinkách přemýšlet. Okolní zelení jistě pomůže udržet vaší mysl svěží a motivovanou k co nejlepšímu výsledku. I když vlastně koncem října budou stromy spíše zbarveny do zářivě žluté, rudé a zlaté barvy. Víte, že je vědecky prokázáno, že člověk podá lepší fyzický výkon, když je obklopen přírodou než když běží městem?

Trať Třeboňského maratonu vede kolem celé řady přírodních i historických zajímavostí. Jakmile vaše kroky vykročí z Hradecké brány a prosvištíte naučnou stezkou, rázem se ocitnete v jiném světě. Ve světě pod vládou přírody, památných stromů, čarovných lesů a pověstí, které tento pohádkový kraj od nepaměti provázejí. První z nich vám možná vytane na mysli hned na začátku u Čertova dubu. Očaruje vás osamělost ostrůvku na Kaprovém rybníku? Nebo se zasníte o věčnosti u památné Třeboňské lípy? Při křižování lesa před obcí Majdalena zahlédnete žlutou kapličku Barboru, tady už 1/2 maratonští závodníci tuší brzkou otočku s občerstvením a návrat do cíle, přidávají tedy do kroku. Maratonci pokračují a nechávají se dále unášet nejen okolní krásou a energií, ale i ideálním povrchem.

Na trati jsou také místa, kdy je povrch silnice méně kvalitní nebo jsou zde panely. Víme, jak je každá nerovnost cítit, když má člověk mnoho kilometrů v nohách. Na druhou stranu, největší bolest při maratonu a půlmaratonu je způsobena tím, že běžec monotónně opakuje tisíckrát stále stejný pohyb. Berte proto nerovnosti jako zpestření a faktickou úlevu pro své svaly a klouby.

Tip: cesty vedou většinou lesem a často je na kraji silnice nebo uprostřed mezi panely měkký povrch, někdy porostlý mechem, po kterém se dá dobře běžet. Ulevíte tím svým nohám.

Kontakt: 

registrace@naturemarathon.cz

https://naturemarathon.cz/

Třeboňský maraton

Akce od: 18.10.2019
Akce do: 19.10.2019

Zpět na ŘÍJEN