Týden pro hospic

Již sedmý ročník akce Týden pro hospic se letos uskuteční ve dnech od 7. do 13. října. Každoročně je tato akce spojena se Světovým dnem hospiců a paliativní péče, který připadá vždy na druhou říjnovou sobotu. Těšit se můžete opět na pestrý program, který potěší milovníky hudby, divadla i sportu. Týden symbolicky zahájí v pondělí 7. října celostátní kampaň Papučový den. Přijďte i Vy do práce v papučích a podpořte tak mobilní hospicovou péči, jejímž hlavním posláním je doprovázet lidi během posledních dnů života doma. Více naleznete na www.papucovyden.cz. Jelikož jsme v letošním roce otevřeli druhou pobočku v Jindřichově Hradci, srdečně Vás zveme na výstavu fotografií z hospicové péče do jindřichohradecké pobočky České spořitelny.

Kulturní program

Ve středu 9. října se od 17 hodin v jindřichohradeckém Dada Clubu uskuteční beseda se spisovatelem a novinářem Alešem Palánem, nositelem ceny Magnesia Litera za publicistiku. Ve čtvrtek 10. října všechny srdečně zveme na den otevřených dveří na pobočce v Jindřichově Hradci v Husově ulici.

Divadelní spolek Kajetán podpoří hospic představením Na štaci ve čtvrtek 10. října v 19.30 v Divadle J. K. Tyla v Třeboni. Výtěžek ze vstupného, stejně jako veškeré dary získané během Týdne pro hospic, poputují na provoz Hospicové péče sv. Kleofáše. V pátek 11. října si od 18.00 nenechte ujít koncert kostelního sboru KOS v kostele sv. Václava v Lomnici nad Lužnicí.

Běhej pro hospic

Sobota 12. října bude patřit všem sportovním nadšencům. V lázeňském parku v blízkosti Hotelů Regent a Svět odstartujeme šestý ročník Běhu pro hospic. Zájemci se mohou registrovat na webu www.behyprohospice.cz nebo na místě v den konání od 9.00. Připraveny jsou trasy pro děti i dospělé. V 10.00 se na start připraví dospělí pokročilí běžci, kteří vyběhnou okolo rybníka Svět na trasu dlouhou 12 km. Čtyřkilometrová trasa je připravena pro dospělé i mládež a odstartuje v 10.15. Pro děti jsou připraveny kratší trasy na 1 km, 500 m a 200 m. Dětské závody budou startovat v 10.30, 10.45 a 10.55. Na místě bude pro děti připraven zábavný program včetně skákacího hradu. Využít můžete i letošní novinku – tzv. firemní startovné. Přijďte si společně zasportovat, startovné ve výši min. 5 000 Kč je určeno pro maximální počet 10 osob. Veškeré podrobnosti k běhu, včetně vyznačených tras naleznete na webu www.behyprohospice.cz. Využívejte možnosti on-line registrace, urychlí nám to odbavení závodníků na místě.

Další informace naleznete na webu Hospicové péče sv. Kleofáše (www.kleofas.cz) nebo facebookový profil hospice (www.facebook.com/hospictrebon.cz). Těšíme se na vás!

Petra Pfeiferová

   

 

Akce od: 7.10.2019
Akce do: 13.10.2019

Zpět na ŘÍJEN