Výstava Exlibris

Od 2. prosince je v přízemí Domu Štěpánka Netolického v Třeboni k vidění výstava Exlibris. Drobná výstava představuje výběr z vítězných děl letošní Mezinárodní soutěže exlibris FISAE v Praze.

Zájem o účast v soutěži byl ze strany umělců enormní – svá díla zaslalo celkem 694 umělců ze 49 zemí. Posuzovalo se tedy celkem téměř 1600 exlibris. „Jen málokterá světová soutěž exlibris uspořádaná v posledních letech se může pochlubit tak obrovským zájmem výtvarníků z celého světa,“ vysvětluje prezident FISAE Karel Urban. Šestičlenná porota v čele s grafikem Jiřím Brázdou nakonec udělila pět cen: hlavní cenu soutěže GRAND PRIX, kterou získal Katsunori Hamanishi z Japonska, čtyři ceny Spolku sběratelů a přátel exlibris a celkem deset čestných uznání.

„Shodli jsme se, že se nám podařilo vybrat na výstavu opravdu reprezentativní soubor exlibris, který ukáže to nejlepší ze současné světové exlibrisové tvorby. Jsem moc rád, že mezi oceněnými autory jsou zástupci mnoha států, od Japonska, Ruska, Ukrajiny, přes Lotyšsko, Čínu, Bulharsko, Bělorusko, Slovensko a Českou republiku,“ pokračuje Urban. Výstavní soubor čítá celkem 382 kusů exlibris, výběr těch nejlepších z nich můžete zhlédnout v Domě Štěpánka Netolického až do konce února 2019.

Akce od: 1.2.2019
Akce do: 24.2.2019

Zpět na ÚNOR