Výstava: Recyklospektiva

V pátek 8. března proběhne v Domě Štěpánka Netolického slavnostní zahájení výstavy Recyklospektiva. Za retrospektivním výstavním projektem stojí výtvarník Matouš Řeřicha a jeho žena, fotografka Pavla Řeřichová.

Na výstavě bude zastoupeno přes sedm desítek děl, která poodhalí stopy různých vlivů a představí výběry z výtvarných celků a cyklů obou autorů z let 1998–2019. Tradičně pojatou retrospektivní výstavu však nečekejte. „Když jsme si před dvěma lety řekli, že by bylo dobré udělat výstavu, uvažovali jsme o klasické retrospektivě. Postupně jsem ale docházel k tomu, že připravit jen retrospektivní výstavu, by nebylo úplně ono. Chtěl bych ukázat i nové věci a postupy,“ říká Matouš Řeřicha. Tento přístup se ostatně promítl také do názvu výstavy. „Recyklospektiva reflektuje skutečnost, že výstava není jen přehlídkou vybraných děl, která mapují jednotlivé etapy tvorby autorů, ale že je třeba vnímat ji jako živý, tvůrčí proces, který nekončí ani během instalace,“ doplňuje Lucie Kukačková. S instalací bude autor také zacházet jinak. „Budu k ní přistupovat jako k celkovému přetvoření prostoru. Vím, že do některých svých věcí budu ještě v průběhu zasahovat,“ vysvětluje Řeřicha.

Výstava představí především malby, plastiky, design a fotografie, objeví se na ní ale také například objekty situované do exteriéru. Koncepce Recyklospektivy je velmi otevřená a je pro ni příznačná určitá hravost – svou povahou však zároveň klade řadu otázek a dává tak divákovi prostor pro interakci.

Akce od: 9.3.2019
Akce do: 2.5.2019

Zpět na DUBEN