Výstava Sedum

Zveme vás na výstavu sedUM , která představí průřez tvorbou sedmi českých umělců, jejichž osudem se stal animovaný film. Výstava bude v Domě Štěpánka Netolického k vidění od 5. července do 26. září 2020.

Díla výtvarníků, kteří navazují na práci legendárních tvůrců animovaného filmu Jiřího Trnky, Zdeňka Milera či Zdeňka Smetany, si návštěvníci budou moci v Třeboni prohlédnout celé léto. Své obrazy na výstavě bude prezentovat Maria Axamitová, která spolupracovala například na pohádce Štaflík a Špagetka, Zuzana Marešová Vorlíčková, ilustrátorka knih pro děti a pedagožka na Katedře animované tvorby na FAMU a Ivana Fašianoková Rakoušová, která je rovněž ilustrátorkou a působí v animačním studiu ČT. Trio autorek doplní díla Luďka Bárty, výtvarníka a režiséra seriálu Vynálezce Alva, který vznikl v České televizi, a režisérů a animátorů Víta Pancíře, Jiřího Plasse a Jiřího Tyllera.

Výstava nabídne doprovodný program pro děti i dospělé, návštěvníci se mimo jiné mohou těšit na promítání kreslených snímků.

Vernisáž výstavy se uskuteční v sobotu 4. července ve 14.00, srdečně vás na ni zveme.

 

Akce od: 5.7.2020
Akce do: 26.9.2020

Zpět na ČERVENEC