Sraz rodáků a přátel Kunšachu?

V červnu 2023 si připomeneme 70. výročí vystěhování a následné likvidace několika pohraničních obcí a osad bývalého okresu Třeboň. V plánu je setkání rodáků a přátel obce „Najdorf" (Nová Ves u Klikova), které se konalo již několikrát.

Několik jednotlivců přišlo s iniciativou, že by se mohl uspořádat obdobný sraz rodáků a přátel zaniklé obce Kunšach. Kontakty se pokouší shromáždit paní Mgr. Alena Beníšková (tel. +420 720 434 292, e-mail beniskova.a@gmail.com) z Borovan a pan Ing. Ladislav Kotrba z Františkova. Pokud by se nepodařilo shromáždit větší počet zájemců, sraz Kunšachu by pravděpodobně proběhl společně se srazem Najdorfu.

Paní Beníšková píše: „Nějakou dobu už se zajímám o Kunšach, jelikož odtud pocházel můj děda a praděda. Bohužel byl děda příliš malý, když se z Kunšachu musel odstěhovat, proto si toho moc nepamatoval. Nicméně i na to málo, co si pamatoval, vzpomínal rád, a několikrát mě na Kunšach i vzal. Předloni zemřel a já od té doby pátrám po historii této obce, snažím se sehnat nějaké pamětníky. Nechci, aby to místo zůstalo úplně zapomenuto a zároveň poté, co se mi narodil syn, cítím nějakou silnější potřebu pátrat po vlastních kořenech."

red Zpravodaje Suchdola nad Lužnicí

 

Akce od: 14.6.2022
Akce do: 1.6.2023

Zpět na Červenec